4 Mart 2017 Cumartesi

Sony Wireless Headset 2.0

Sony’ nin oyuncular için kulaklık çözümü olan ve şuan Playstation sistemlere için üretilmiş en iyi kulaklığı olan Wireless Stereo Headset 2.0 kulaklığı bu yazımızda mercek altında.

Cihaz, büyük bir kutu içerisinde kocaman bir poşete sarılı şekilde karşınıza çıkıyor. Poşetten çıkarıp elinize aldığınızda kullandığı malzeme ile kalite hissi veren cihaz, hem iç hem de dış yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Sony’nin farklı bir deneyim yaşatmak istediğini açıkça görüyoruz. Kulaklıkta siyah ve mavi renkler hakim ve uyum içinde olduğunu söyleyebilirim. Sağlam plastik malzemeden yapılan kulaklık, kafanıza rahat bir şekilde oturuyor ve sizi rahatsız etmiyor. Kulaklık kısmı baya büyük. Kulağınızı tamamen içine alıyor. Kullanıldığı malzeme yumuşak derimsi ve kulaklıklar kulağınızı tamamen kapladığı için dinlediğiniz sesleri daha iyi duyma olanağı sağlıyor. Katlanabilir yapısı ile kulaklığınız küçülürken, kutunun içinden çıkan ufak taşıma kılıfı ile bir yere götürmek sorun olmaktan çıkıyor. 570 Mah batarya ile gelen kulaklık; tam şarjda, orta seviye ses ayarında 8 saate yakın bir kullanım süresi sağlıyor. Yaklaşık olarak ise 3 saatte şarj oluyor.

Üzerinde mikro USB sarj yuvası, ses açma kapama tuşu, mute tuşu, 2 adet hafıza tuşu ve bir adet 3.5mm’ lik jack girişi bulunmakta. Tuşların yerleşimi güzel bir şekilde yapıldığı için rahat bir kullanım olanağı sağlanmış ve basma hissini yaşatmayı başarmış. Tuşların yerini öğrendiğiniz zaman kulaklıkla ilgili işlemleri hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Yaklaşık 2 saat başımdan çıkarmadığım kulaklık, çok fazla rahatsız edici bir his yaşatmadı, ama daha uzun süre kafanıza taktığınızda ağırlık hissi yapabilir.

Cihazın üzerinde bir mikrofon var, ama mikrofon kulaklığa gömülü olarak geliyor. Kulaklığın içine gömülü olan mikrofon bence yerinde bir karar olmuş. Mikrofon dışarıda olmadığı için bozulma, tak çıkar özelliği olmadığı için de çıkartıp bir yerlerde kaybetme sorununuz olmayacaktır. Mikrofon, telefon testinde de başarılı sonuçlar verdi. Konuşmalarım sırasında karşı tarafa net bir ses gittiğini de belirtmek isterim. Mikrofon ses kaydı kalitesi ile de gözümüze girmeye başardı. Berrak bir ses vermesinin yanı sıra, gürültü önleyici özelliği sayesinde mikrofon sesinizi doğru bir şekilde karşıya iletebiliyor.

Kulaklığı Playstation 4 platformunda kullanıyorsanız, Sony sizi düşünmüş ve yazılım desteği sağlamış. Konsolun kütüphanesinden indireceğiniz yazılım ile destekleyen oyunların ses ayarlarını kulaklığınıza yüklüyorsunuz. Kulaklıkta iki adet hafıza slotu var. Bu slotları istediğiniz gibi özelleştirmeniz mümkün. Bir slota oyun, bir slota müzik ayarı yükleyebiliyorsunuz. Sony Virtual Surround Sound ismi ile bize sanal olarak 7.1 desteği de sağlıyor. Kulaklık üstündeki VSS tuşuna bastığınızda başarılı bir ses derinliği ile net sesler alıyorsunuz. Aksiyon oyunları için çok iyi bir tercih oluyor bu kulaklık.

Cihazı Usb dongle ile isterseniz PC’ye kablosuz bir şekilde bağlantı yapabilirken, 3.5 mmlik jack kablosu ile PC Vita ve cep telefonlarına sorunsuz bir şekilde bağlayabiliyorsunuz. Bilgisayarda da sorunsuz bir şekilde kullanabildiğiniz kulaklık, bu platformda da tatmin edici bir performans sunuyor. Bilgisayarımda kullandığım ASUS ECHELON GAMING kulaklık modelinden daha yüksek ses ve bass aldığımı söyleyebilirim. Uzun süredir kullandığım Asus’un pabucunu dama attı. Yukarıda bahsettiğimiz VSS özelliği PC de çalışmıyor maalesef, ama müzik dinlerken, oyun oynarken PC gaming headset edası ile kulaklığı kullanabilirsiniz.

Playstation sahibiyseniz, ses sizin için önemli ise kesinlikle almanız ve tecrübe etmeniz gereken bir kulaklık. Sadece oyun için değil; hem telefonda kullanmak, hem de müzik dinlemek için de yerinde bir alternatif istiyorsanız cihazı hemen satın almalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder